Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.12.2017, 12:00

Vianočné trhy v Brandenbursku budú po bombovom poplachu viac chránené

Pohotovostné jednotky polície majú posilniť svoje hliadky.

Vianočné trhy v Brandenbursku budú po bombovom poplachu viac chránené
Zdroj: Reuters

Polícia v nemeckej spolkovej krajine Brandenbursko sprísni bezpečnostné opatrenia na tamojších vianočných trhoch po tom, ako v piatok vyvolal v centre Postupime poplach podozrivý balík s klincami a zatiaľ neidentifikovaným práškom. Agentúra DPA o tom v sobotu informovala s odvolaním sa na vyhlásenie policajného hovorcu.

Pohotovostné jednotky polície majú posilniť svoje hliadky, a to predovšetkým v Postupime, kde pokračuje pátranie po odosielateľovi uvedeného balíka. V súvislosti s piatkovým incidentom, pri ktorom bol obsah balíka zneškodnený pyrotechnikmi, vyšetrovatelia zatiaľ nezverejnili nijaké nové zistenia.

Bezpečnostné zložky už krátko po objavení balíka zanechaného pred jednou z miestnych lekární, ktorej bol adresovaný, preventívne evakuovali okolité obchodné prevádzky i firemné priestory a napokon hermeticky uzavreli centrum mesta vrátane časti vianočných trhov, najväčších v Brandenbursku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.