Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.12.2017, 15:53

Britániu ochromil sneh. Problémy má letecká aj železničná doprava

V niektorých častiach krajiny napadlo do 30 centimetrov snehu.

Britániu ochromil sneh. Problémy má letecká aj železničná doprava
Zdroj: REUTERS/Rebecca Naden

Veľkú časť Británie dnes ochromil sneh, ktorého miestami napadlo takmer tridsať centimetrov. Skomplikovalo to železničnú i leteckú dopravu. Britská meteorologická služba varovala pred problémami hlavne v centrálnom Anglicku. Podľa nej hrozí meškanie vlakových i leteckých spojov a na cestách môžu uviaznuť automobily. Niektoré mestá plánujú zastavenie mestskej dopravy.

V Sennybridge vo Walese napadlo 28 centimetrov snehu, v High Wycombe pri Londýne dvanásť. Pozastavené sú lety do Birminghamu a asi desať vlakových spojov mešká.

Na juhu Británie skôr prší, ale fúka tam silný vietor dosahujúci rýchlosť až 110 kilometrov za hodinu. V Škótsku a častiach Walesu spadli teploty na mínus desať až štrnásť stupňov.

Správa diaľnic vyzvala vodičov, aby sa na cestu dobre pripravili a vzali so sebou pre prípad potreby teplé oblečenie, jedlo i pitie, lopaty a teplú obuv. Pokiaľ budú z auta vystupovať, majú si vziať baterky. V centrálnom Anglicku je väčšina ciest zasnežená a polícia požiadala vodičov, aby vyrážali iba v nevyhnutných prípadoch.

Letisko v Manchestri kvôli zlej viditeľnosti zdržalo už v sobotu niekoľko letov a radí pasažierom, aby sa aj dnes pred cestou informovali, či ich spoj odlieta. Letisko v Birminghame dnes prevádzku zastavilo dočasne, kým sa neupracú dráhy. Na medzinárodnom letisku Heathrow sú v prevádzke obe dráhy, ale personál sa pripravuje na to, že z nich možno bude musieť odstraňovať ľad.

Vo Walese a na západe Anglicka zostalo kvôli silnému vetru bez prúdu asi 2500 zákazníkov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.