Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.12.2017, 19:36

Husté sneženie dnes skomplikovalo prevádzku viacerých európskych letísk

Najväčšie problémy mali v Nemecku a vo Veľkej Británii.

Husté sneženie dnes skomplikovalo prevádzku viacerých európskych letísk
Zdroj: TASR/ Arne Deder/dpa via AP

Husté sneženie a mrazivé teploty dnes skomplikovali dopravu nad Európou, na najhoršie postihnutých letiskách v Nemecku a Británii boli zrušené stovky letov. Len na letisku vo Frankfurte nad Mohanom odvolali kvôli počasiu od rána do 17:00 SEČ cez 330 letov z plánovaných 1260.

Desiatky spojov odriekli kvôli sneženiu aj na letisku v Birminghame. Rušenie pravidelných liniek sa dotklo aj Prahy, odkiaľ dnes neodletelo zhruba desať spojov do Frankfurtu, Amsterdamu, Londýna alebo Mníchova.

Problémy v Nemecku...

Situácia na najfrekventovanejšom nemeckom letisku vo Frankfurte nad Mohanom bola dnes podľa jeho hovorkyne "dramatická". Technika nestačila odpratávať sneh a problémy boli aj s odstraňovaním námrazy na lietadlách. Podľa predpovede by sa však malo počasie vo večerných hodinách zlepšovať a počet zrušených letov by mohol byť nižší.

Problémy dnes hlásila aj ďalšie nemecké letiská na západe krajiny. V Düsseldorfe museli prvé spoje zrušiť krátko popoludní a potom sa prevádzka na letisku na niekoľko hodín zastavila úplne. Prvé lietadlo tam znovu pristálo až okolo 16:00 SEČ. Desiatku letu museli odriecť aj na letisku Kolín nad Rýnom/Bonn.

... aj v Británii

Sneh ochromil prevádzku aj na niektorých letiskách v Británii. Najviac problémov malo letisko v Birminghame, ktoré dopoludnia úplne prerušilo prevádzku.

Desiatky letov boli zrušené, niektoré spoje boli navedené na iné letiská a ďalšie nabrali dlhé meškanie. Komplikácie kvôli snehu hlásilo tiež londýnske letisko Luton a letisko v Cardiffe.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.