°C
Sledujte nás na Instagrame
@hospodarske_novinyRakúski záchranári zasahovali v pondelok v Brennerskom priesmyku, kde pri výstavbe nového tunela jednu z tunelových rúr, v ktorej sa nachádzalo 15 ľudí, zaplnil hustý dym. Informovala o tom agentúra DPA.
Hovorca polície v tirolskej metropole Innsbruck pre DPA povedal, že traja robotníci sú stále nezvestní, zatiaľ čo 12 pracovníkom sa podarilo pred dymom uniknúť do bezpečia. Zdrojom zadymenia bol pravdepodobne požiar vrtnej súpravy v tuneli.
Železničný tunel, ktorý povedie pod Brenerským priesmykom medzi Rakúskom a Talianskom, bude mať dĺžku 64 kilometrov a po dokončení bude podľa DPA najdlhším v Európe.
Denný prehľad správ emailom
Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.
Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.