Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.04.2005, 00:00

krátko

Komisár EÚ pre rozšírenie Olli Rehn včera vyzval srbských predstaviteľov, aby zintenzívnili úsilie pri vydávaní podozrivých osôb haagskemu tribunálu a pokračovali v reformách, ak si má ich krajina vybudovať bližšie vzťahy s EÚ. "Do Európy nevedie žiadna skratka, niet času na oddychovanie. Teraz je mimoriadne dôležité udržať tempo reforiem a zlepšiť spoluprácu s haagskym tribunálom pre vojnové zločiny," vyhlásil Rehn na začiatku dvojdňovej návštevy v Srbsku a Čiernej Hore. (TASR)
Americká ministerka zahraničia Condoleezza Riceová sa prvýkrát vo svojej funkcii v utorok vypraví do Moskvy, kde by mala hovoriť nielen o "demokratickom deficite" v Rusku, ale aj o ekonomických stimuloch. Zároveň sa bude snažiť nedostať Rusko do izolácie. Bude tiež pripravovať cestu
amerického prezidenta Georgea W. Busha do Ruska 9. mája. (ČTK)
O možnom odklade začatia evakuácie pásma Gazy hovoril včera v izraelskom štátnom rozhlase premiér židovského štátu Ariel Šaron. Podľa Šarona by sa o tom malo rozhodnúť na utorňajšom stretnutí členov izraelskej vlády. (TASR)

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.