Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.10.2021, 11:19

Český senát už pozná odpovede o Zemanovom zdravotnom stave. Prezradí ho až po porade s právnikmi

  • Nemocnica, kde je hospitalizovaný český prezident odpovedala na list Senátu.
  • Má obsahovať dokument o Zemanovom zdravotnom stave.
  • Senát by ho mohol po preštudovaní zverejniť ešte v pondelok podvečer.
Miloš Zeman
Zdroj: Mafra/David Neff

Pražská Ústredná vojenská nemocnica v pondelok odpovedala na list predsedu Senátu Parlamentu Českej republiky Miloša Vystrčila ohľadom zdravotného stavu prezidenta Miloša Zemana.

​Informovali o tom viaceré české médiá. Podľa portálu Novinky.cz zdravotnícke zariadenie nemôže zverejniť žiadne detaily. Vystrčil chce verejnosť informovať po preštudovaní dokumentu a po porade s právnikmi.

"Dnes, 18. októbra o deviatej hodine ráno, poslal riaditeľ ústrednej nemocnice profesor Miroslav Zavoral oficiálnou cestou predsedovi Senátu Parlamentu odpovede spracované so všetkou váhou a zodpovednosťou," uviedla v pondelok hovorkyňa nemocnice Jitka Zinke.

Predseda Senátu pre Novinky.cz uviedol, že správu už dostal a teraz sa poradí s právnymi expertmi, čo môže verejnosti oznámiť. "Nie je dobré, aby som niečo hovoril, kým to nebude skonzultované," povedal Miloš Vystrčil s tým, že právny rozbor listu by mohol byť pripravený v pondelok podvečer.

Prezident Zeman je v nemocnici hospitalizovaný od 10. októbra. Hrad jeho zdravotný stav nekomentuje. Minulý týždeň vo štvrtok pred novinárov predstúpila jeho manželka Ivana s tým, že jej manžel je "chorý a potrebuje nabrať sily". Podľa portálu iDNES.cz otázniky panujú najmä ohľadom toho, či zdravotný stav umožňuje Zemanovi vykonávať svoju funkciu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.