Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.10.2021, 08:44

Koniec Facebooku ako ho poznáme? Firma plánuje zmeniť názov

Správa prichádza v čase, keď firma čelí rastúcim kontrolám americkej vlády kvôli svojim praktikám.

Koniec Facebooku ako ho poznáme? Firma plánuje zmeniť názov
Zdroj: Reuters

Americká spoločnosť Facebook plánuje budúci týždeň predstaviť svoje nové meno. Uviedol to sever The Verge s odvolaním sa na informovaný zdroj. Facebook v reakcii na správu uviedol, že špekulácie nekomentuje.

Generálny riaditeľ Facebooku Mark Zuckerberg sa chystá o zmene mena hovoriť na výročnej konferencii 28. októbra, nový názov by však mohol byť predstavený skôr. Správa prichádza v čase, keď firma čelí rastúcim kontrolám americkej vlády kvôli svojim praktikám.

Premenovanie by znamenalo, že aplikácia sociálnych médií Facebook by bola jedným z mnohých produktov pod materskou spoločnosťou, ktorá bude dohliadať na skupiny ako Instagram, WhatsApp, Oculus a ďalšie, dodal The Verge.

Medzi americkými technologickými spoločnosťami to nie je nezvyčajné, firmy menia názvy, keď sa snažia rozšíriť svoje služby.

Americká spoločnosti Google v roku 2015, keď rozšírila svoje podnikanie mimo internetové vyhľadávanie a reklamu, zriadila holdingovú firmu Alphabet. Tá dohliada na rôzne podniky, od divízie autonómnych vozov a zdravotníckych technológií po poskytovanie internetových služieb v odľahlých oblastiach, upozornila agentúra Reuters.

​Rozhodnutie o zmene názvu tiež zohľadňuje zameranie Facebooku na budovanie tzv. metaverza, teda internetového sveta, kde ľudia môžu používať rôzne prístroje, pohybovať sa a komunikovať vo virtuálnom prostredí.

Facebook silne investoval do virtuálnej a rozšírenej reality a chce prepojiť takmer tri miliardy užívateľov prostredníctvom niekoľkých zariadení a aplikácií. V utorok oznámil, že plánuje v Európskej únii v nasledujúcich piatich rokoch vytvoriť 10-tisíc pracovných miest so zameraním na tvorbu metaverza.

Podľa The Verge by názov firmy mohol mať niečo spoločné s názvom Horizon. Nedávno Facebook premenoval svoju vyvíjanú hernú platformu virtuálnej reality z Horizon na Horizon World.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.