StoryEditor

To najlepšie z EXPO: Pozrite si top päť pavilónov

20.10.2021, 16:52
Vybrali sme pre vás päť krajín, z ktorých každá zvolila odlišný prístup a podľa nás to urobila najlepšie zo všetkých.

Dubaj si dal na Expe naozaj záležať. Za 6,9 miliardy dolárov premenil púšť na ozrutné výstavisko, ktoré hosťuje pavilóny 192 krajín a dvoch desiatok ďalších organizácií. Nie všetky krajiny však majú možnosť prezentovať sa vo veľkom štýle vlastnou excentrickou architektúrou. Značné množstvo štátov je v prenajatých pavilónoch podobne ako Slovensko.

​Vzhľadom na to, že cieľom výstavy je prezentovať tak širokú tému, akou je štát, každý zvolil vlastný prístup. Napríklad v moldavskom pavilóne si môžete zahrať na tradičných hudobných nástrojoch, či obliecť sa do ľudovej „hune“.

Hostiteľská krajina Spojené arabské emiráty vás prevedie svojou históriou – od púštnych dún až po high-tech technológie. Iné, ako Belgicko, dajú návštevníkom možnosť zahrať sa interaktívne hry a na záver sa natlačiť belgickou čokoládou. Prípadne Omán opantá omamnými vôňami.

Je preto ťažké vybrať to najlepšie, čo Expo ponúka. Prístupov k spropagovaniu je skrátka príliš veľa. Vybrali sme pre vás päť krajín, z ktorých každá zvolila odlišný prístup a podľa nás to urobila najlepšie zo všetkých.

Iba jeden pavilón je sklamaním. Je ním Afganistan, pri ktorom do poslednej chvíle nebolo jasné, či sa vôbec otvorí. Vzhľadom na miestnu politickú situáciu sa niet čo čudovať. Pavilón je neoznačený a výstava je skôr múzeom tradičných nožov a kobercov.

19. máj 2022 05:16