Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.11.2021, 22:08

Macron: Osoby nad 65 rokov budú potrebovať tretiu dávku na platný covidpas

Šéf Elyzejského paláca zároveň uviedol, že tretia dávka vakcíny bude od decembra sprístupnená pre všetky osoby staršie ako 50 rokov.

Macron: Osoby nad 65 rokov budú potrebovať tretiu dávku na platný covidpas
Zdroj: Reuters

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v utorok uviedol, že ľudia starší ako 65 rokov sa budú musieť dať zaočkovať treťou dávkou vakcíny proti koronavírusu, v opačnom prípade nebudú mať platný covidpas potrebný na návštevy reštaurácií, kultúrnych podujatí či na cestovanie vlakmi a lietadlami.

Správu priniesli agentúry AFP a Reuters.

"Od 15. decembra budete musieť Vy nad 65 rokov predložiť doklad o zaočkovaní treťou dávkou vakcíny, aby ste mali platný Váš covidpas," povedal Macron v televíznom prejave k občanom.

Šéf Elyzejského paláca zároveň uviedol, že tretia dávka vakcíny bude od decembra sprístupnená pre všetky osoby staršie ako 50 rokov. Macron opätovne vyzval nezaočkovaných občanov, aby si dali aplikovať vakcínu.

"Pre tých, ktorí ešte nie sú očkovaní: Dajte sa zaočkovať. Nechajte sa zaočkovať, aby ste sa ochránili. Nechajte sa zaočkovať, aby ste mohli normálne žiť," zdôraznil francúzsky prezident, podľa ktorého Európa zažíva ďalšiu vlnu pandémie. V samotnom Francúzsku výrazne pribúda počet pacientov v nemocniciach.

Krajina v utorok zaregistrovala 12.476 nových potvrdených infekcií COVID-19, čo je najviac od 8. septembra.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.