Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Niektorí držitelia dlhopisov čínskej developerskej skupiny Evergrande Group nedostali v stredu do konca obchodovania v Ázii po uplynutí 30-dňového odkladu vyplatené úroky. Uviedli to nemenované zdroje.

Evergrande tak balansuje na pokraji bankrotu.

Najzadlženejšia developerská skupina na svete sa v ostatných týždňoch potáca od termínu k termínu, pričom čelí záväzkom vo výške viac ako 300 miliárd dolárov (259,56 miliardy eur), z ktorých 19 miliárd dolárov tvoria dolárové dlhopisy.

​Spoločnosť nesplácala svoje zahraničné záväzky. V stredu sa pritom končí 30-dňová ochranná lehota na kupónové platby vo výške viac ako 148 miliónov dolárov.

Nezaplatenie by malo za následok formálne zlyhanie spoločnosti a spustilo by sériu zlyhaní aj v prípade ostatných dolárových dlhopisov Evergrande. Tým by sa zvýšila hrozba dlhovej krízy, ktorá visí nad druhou najväčšou svetovou ekonomikou.

Kedy presne uplynie doba odkladu v stredu, nie je jasné, ale dva zdroje oboznámené s touto záležitosťou uviedli, že niektorí držitelia dlhopisov nedostali zaplatené do konca pracovného dňa v Ázii.

Skupina Evergrande to odmietla komentovať. Pri iných dolárových dlhopisoch, ktoré boli splatné koncom septembra, dostali ich držitelia splátky až jeden pracovný deň po skončení 30-dňovej doby odkladu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.