Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.11.2021, 18:57

Čaputová pocestuje do Česka. V nemocnici navštívi aj Zemana

Prezidentka odcestuje na návštevu Česka na pozvanie predsedu Senátu Parlamentu Miloša Vystrčila.

Čaputová pocestuje do Česka. V nemocnici navštívi aj Zemana
Zdroj: Dan Materna, MAFRA

Prezidentka Zuzana Čaputová sa počas svojej krátkej návštevy Českej republiky stretne v utorok 16. novembra aj s českým prezidentom Milošom Zemanom. Navštívi ho v Ústrednej nemocnici v Prahe, kde je česká hlava štátu hospitalizovaná. Informoval o tom hovorca prezidentky Martin Strižinec.

"Prezidentka sa aj v uplynulých týždňoch zaujímala o zdravotný stav Miloša Zemana. V októbri mu v osobnom liste zaželala veľa zdravia, síl a rýchle zotavenie. Zároveň vyjadrila nádej, že sa budú môcť v krátkom čase stretnúť. Prezident Zeman ju sám v liste informoval, že jeho zdravotný stav sa zlepšil natoľko, že sa už zotavuje v štandardnej nemocničnej izbe, kde môže prijímať aj návštevy, a preto sa môžu stretnúť osobne," priblížil Strižinec.

Prezidentka odcestuje na návštevu Česka na pozvanie predsedu Senátu Parlamentu Miloša Vystrčila. V predvečer Dňa boja za slobodu a demokraciu si prevezme na pôde hornej komory českého parlamentu Striebornú medailu predsedu Senátu. Položením kytice k pamätníku na Národnej triede v Prahe si pripomenie 32. výročie Nežnej revolúcie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.