Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.11.2021, 07:38

Nemecko hlási rekordný prírastok nakazených. Za deň ich pribudlo takmer 67-tisíc

Kvôli rozmachu nákazy oddnes niektoré spolkové krajiny sprísňujú reštrikcie.

Nemecko hlási rekordný prírastok nakazených. Za deň ich pribudlo takmer 67-tisíc
Zdroj: Reuters

Nemecko zaznamenalo za posledný deň 66 884 nových nákaz koronavírusom, čo je najviac od začiatku pandémie. Sedemdňová incidencia tam k dnešnému dňu tiež po prvýkrát presiahla hranicu 400 infekcií na 100-tisíc obyvateľov.

Vyplýva to z nových údajov, ktoré zverejnil Inštitút Roberta Kocha (RKI). Kvôli rozmachu nákazy oddnes niektoré spolkové krajiny sprísňujú reštrikcie.

V krajine zomrelo po nákaze koronavírusom ďalších 335 ľudí, Nemecko tak zrejme už čoskoro prekoná hranicu 100-tisíc zomrelých od začiatku pandémie. Po novo oznámených úmrtiach ich eviduje 99 768.

Šírenie koronavírusu v krajine naďalej zrýchľuje, pred týždňom RKI ohlásil bezmála 53-tisíc nových nákaz a sedemdňová incidencia predstavovala necelých 320 nových infekcií na 100-tisíc obyvateľov. Zvyšujú sa aj počty ľudí v nemocniciach.

Na úrovni jednotlivých spolkových krajín i celého Nemecka sa odteraz sprísňujú niektoré obmedzenia. Ľudia, ktorí nie sú očkovaní proti chorobe covid-19, nesmú oddnes v Durínsku a Brandenbursku s výnimkou nákupu potravín a liekov vstupovať do obchodov a v noci ani vychádzať z domova.

Skončiť musia aj adventné trhy v týchto regiónoch. K podobným krokom vrátane zákazu vianočných trhov prikročili už skôr Sasko s Bavorskom.

Pre cestovanie verejnou dopravou v Nemecku je odteraz nevyhnutný doklad o očkovaní, prekonaní choroby alebo teste.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.