Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.11.2021, 15:41

Najvyšší súd zamietol dovolanie Jozefa Majského, rozsudok zostáva právoplatný

Dovolanie podal obvinený proti uzneseniu súdu z 29. júla 2020, ktorým bolo zamietnuté jeho odvolanie proti rozsudku Špecializovaného trestného súdu.

Najvyšší súd zamietol dovolanie Jozefa Majského, rozsudok zostáva právoplatný
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Najvyšší súd zamietol vo štvrtok dovolanie odsúdeného podnikateľa Jozefa Majského voči uzneseniu Najvyššieho súdu z júla 2020, ktorým ho právoplatne odsúdil na deväťročný trest odňatia slobody. Informovala o tom hovorkyňa súdu Alexandra Važanová. Majský si zbytok trestu v kauze tunelovania nebankoviek aktuálne po rozhodnutí českých súdov odpykáva v Česku.

"Päťčlenný senát NS SR na neverejnom zasadnutí 25. novembra odmietol dovolanie obvineného Jozefa M., a to z dôvodu, že nezistil splnenie dovolacích dôvodov," vysvetlila Važanová.

Dovolanie podal obvinený proti uzneseniu súdu z 29. júla 2020, ktorým bolo zamietnuté jeho odvolanie proti rozsudku Špecializovaného trestného súdu v Pezinku z 21. októbra 2015.

Verdiktom bol uznaný za vinného z pokračovacieho trestného činu podvodu spolupáchateľstvom. Za to mu bol uložený nepodmienečný trest odňatia slobody vo výmere deväť rokov.

Ako na začiatku tohto týždňa informovali TASR české justičné zdroje, Majský si aktuálne odpykáva zbytok trestu vo väzení v Rapoticiach. Predtým bol umiestnený v ústave Praha IV - Pankrác. Naposledy mu koncom júna Mestský súd v Prahe zamietol podmienečné prepustenie na slobodu.

Pražské súdy v januári tohto roka a v decembri 2020 uznali spomínaný rozsudok z leta 2020. Ten zamietol Majského odvolanie v kauze podvodu na nebankovky Horizont Slovakia a BMG Invest.

Po Majskom bolo vyhlásené národné i medzinárodné pátranie. Slovenská polícia na začiatku augusta 2020 potvrdila, že ho zadržali v pražskej nemocnici.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.