Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.11.2021, 21:38

Zeman mal pozitívny výsledok testu na koronavírus, je znova hospitalizovaný

Hovorca českého prezidenta Jiří Ovčáček potvrdil, že Zeman bol pozitívne testovaný na prítomnosť ochorenia COVID-19.

Zeman mal pozitívny výsledok testu na koronavírus, je znova hospitalizovaný
Zdroj: Reuters

Český prezident Miloš Zeman musel byť vo štvrtok večer opätovne prevezený do pražskej Ústrednej vojenskej nemocnice. Podľa vyjadrenia jeho hovorcu mal pozitívny test na COVID-19.

"Prezident republiky Miloš Zeman bol v rámci štandardov poskytovateľa domácej starostlivosti v popoludňajších hodinách na zámku v Lánoch testovaný na prítomnosť ochorenia COVID-19. Výsledný test bol bohužiaľ pozitívny. Preto v spolupráci s ošetrujúcim lekárom prof. Miroslavom Zavoralom bolo rozhodnuté o prevoze pacienta späť do Ústrednej vojenskej nemocnice v Prahe za účelom riešenia tejto situácie," napísal v tlačovej správe Zemanov hovorca Jiří Ovčáček.

Riaditeľ Ústrednej vojenskej nemocnice Miroslav Zavoral portálu Seznam Zprávy potvrdil, že sa Miloš Zeman vrátil do nemocnice nakazený covidom.

"Išlo o rizikový kontakt, preto som dal pána prezidenta dnes popoludní otestovať," povedal českému spravodajskému portálu Zavoral.

Šéf lekárskeho konzília Tomáš Zima českej televízii ČT24 povedal, že Zeman nemá žiadne príznaky ochorenia. Hovorkyňa stredočeskej záchrannej služby televízii potvrdila, že prezident bol pri prevoze v stabilizovanom stave.

Informáciu o údajnej nákaze prezidenta ochorením COVID-19 priniesla vo štvrtok večer televízia CNN Prima news a rádio Frekvence 1.

Zeman mal podľa pôvodného plánu v piatok vymenovať za nového premiéra lídra strany ODS Petra Fialu. Hovorca Hradu Ovčáček však dodal, že prezidentov "program bude počas liečby ochorenia COVID-19 pozastavený".

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.