Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.11.2021, 14:38

Filipíny sa bránia pred omikronom. Pozastavujú lety z viacerých európskych štátov

Otvorenie hraníc pre turistov z niektorých krajín, ktoré bolo plánované na 1. decembra, zatiaľ bude pozastavené.

Filipíny sa bránia pred omikronom. Pozastavujú lety z viacerých európskych štátov
Zdroj: TASR/Aaron Favila

Filipíny od dnešného dňa kvôli výskytu nového variantu koronavírusu nazvaného omikron dočasne pozastavujú leteckú dopravu zo siedmich európskych krajín, vrátane Českej republiky. Oznámil to dnes podľa agentúry DPA hovorca prezidenta Karlo Nograles.

Na tzv. červený zoznam nebezpečných krajín Filipíny zaradili okrem Českej republiky aj Švajčiarsko, Rakúsko, Maďarsko, Holandsko, Belgicko a Taliansko. Zákaz platí okamžite, zatiaľ do 15. decembra.

Vstup nebude povolený ani cudzincom, ktorí sa v týchto krajinách zdržiavali v posledných 14 dňoch. Tiež otvorenie hraníc pre turistov z niektorých krajín, ktoré bolo plánované na 1. decembra, zatiaľ bude pozastavené.

Filipíny už skôr zaviedli obmedzenie vstupu zo siedmich štátov južnej Afriky, kde bol tento týždeň prvýkrát zistený nový variant omikron. Sú to Juhoafrická republika, Botswana, Namíbia, Zimbabwe, Lesotho, Svazijsko a Mozambik.

Vláda dnes tiež oznámila, že nakúpi ďalších 20 miliónov dávok vakcíny proti covidu-19 vyvinutej spoločnosťami Pfizer a BioNTech. Cieľom je do polovice budúceho roka plne naočkovať viac ako 80 percent populácie.

V krajine je zatiaľ plne naočkovaných viac ako 35 miliónov osôb, čo je asi 46 percent cieľovej populácie. Do konca tohto roka chce krajina plne naočkovať 54 miliónov Filipíncov, teda 70 percent populácie.

Do konca júna 2022 potom chcú mať Filipíny naočkovaných 90 miliónov obyvateľov, teda 82 percent populácie, napísala agentúra Reuters.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.