TASR/AP
StoryEditor

Francúzsko má prvého nakazeného omikronom, úrady čakajú na potvrdenie ďalších ôsmich prípadov

30.11.2021, 09:27
Autor:
TASRTASR
Nakazený je muž, ktorý bol umiestnený do karantény, má bolesti svalov a trpí únavou.

Francúzske úrady potvrdili v utorok prvý prípad koronavírusového variantu omikron, a to na svojom ostrove Réunion v Indickom oceáne.
Podľa agentúry AP to potvrdil v rozhovore pre rozhlasovú stanicu Europe 1 hovorca francúzskej vlády Gabriel Attal.

Patrick Mavingui, mikrobiológ z výskumnej kliniky pre infekčné choroby na ostrove Réunion, uviedol, že osobou, ktorá mala pozitívny výsledok testu na tento nový variant, je 53-ročný muž, ktorý cestoval do Mozambiku a pred návratom na Réunion sa zastavil v Juhoafrickej republike.

​Muž bol umiestnený do karantény. Má "bolesti svalov a trpí únavou", povedal Mavingui, ktorého citovala verejnoprávna televízia Réunion la 1ere.
Francúzke úrady v pondelok ráno informovali, že čakajú na laboratórne potvrdenie ôsmich prípadov pravdepodobnej nákazy novým variantom omikron, ktorý bol prvýkrát zaznamenaný na juhu Afriky.

01 - Modified: 2025-12-04 20:10:32 - Feat.: - Title: Macron varoval Zelenského pred zradou zo strany Spojených štátov, tvrdí denník. Elyzejský palác výrok popiera 02 - Modified: 2025-12-04 05:45:21 - Feat.: - Title: Macron v Pekingu rokoval o obchodných vzťahoch i Ukrajine. Spolupráca je rozhodujúca, vraví 03 - Modified: 2025-12-01 10:57:13 - Feat.: - Title: KOMENTÁR: Kedy bude konečne lepšie 04 - Modified: 2025-11-30 07:10:00 - Feat.: - Title: Lídrovi francúzskej pravicovej strany Bardellovi rozbili o hlavu vajce, pár dní predtým dostal zásah múkou 05 - Modified: 2025-11-28 16:52:31 - Feat.: - Title: Obvinili štvrtého muža z prípadu vlámania do Louvru
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
05. december 2025 11:20