Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.12.2021, 18:11

Dáni majú problém. Od piatku sa počet nakazených variantom omikron strojnásobil

Severská krajina je jednou z najlepšie vybavených krajín v Európe, pokiaľ ide o sekvenovanie.

Cestovanie, letisko, omikron
Zdroj: Reuters

Počet potvrdených prípadov nákazy novým variantom koronaviru omikron v Dánsku dnes stúpol na 183. Tamojšie zdravotnícke úrady označili tento vývoj za "znepokojivý".

Podľa údajov štátneho úradu SSI bolo v piatok v krajine 18 potvrdených prípadov a u ďalších 42 ľudí bolo podozrenie na nákazu variantom omikron.

To znamená, že sa počet prípadov za 48 hodín najmenej strojnásobil, píše agentúra AFP. Pred týmto oznámením evidovalo Európske stredisko pre kontrolu a prevenciu chorôb (ECDC) celkom 182 prípadov v celej Európskej únii, Nórsku a na Islande.

Severská krajina je jednou z najlepšie vybavených krajín v Európe, pokiaľ ide o sekvenovanie. To jej umožňuje postupovať v tejto činnosti a odhaliť viac prípadov.

Neznamená to však, že nákaza je tu silnejšia ako inde, napísala AFP. "V Dánsku pozorujeme znepokojujúci nárast počtu infekcií variantom omikron," uviedol riaditeľ ISS Henrik Ullum vo vyhlásení.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.