Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.12.2017, 08:53 Aktualizované dňa 28.12.2017 o 09:00

Výbuch v Petrohrade bol teroristickým útokom, oznámil Putin

Pri stredajšom výbuchu v supermarkete v Petrohrade utrpelo zranenia celkovo 13 ľudí.

Výbuch v Petrohrade bol teroristickým útokom, oznámil Putin
Zdroj: Reuters

Stredajší výbuch v supermarkete v Petrohrade bol teroristickým útokom. Vyhlásil to vo štvrtok ruský prezident Vladimir Putin.
"Viete, že včera v Petrohrade došlo k teroristickému činu," povedal Putin na stretnutí s vojakmi, ktorí sa zúčastnili na vojenskej operácie v Sýrii. Citovala ho agentúra RIA Novosti.

Vicegubernátorka Petrohradu Anna Miťaninová krátko predtým oznámila, že pri stredajšom výbuchu v supermarkete v Petrohrade utrpelo zranenia celkovo 13 ľudí. Osem z nich zostáva v nemocniciach.

Vybuchlo zariadenie obsahujúce 200 gramov trhaviny v skrinke

Predchádzajúce správy hovorili o desiatich zranených, poznamenala agentúra TASS.

Miťaninová na Twitteri napísala, že "päť ľudí prevoz do nemocnice odmietlo; päť z tých, ktorí zostávajú v nemocniciach, je v mierne vážnom stave; a traja sú v uspokojivom stave".

Deti medzi zranenými nie sú, informovala mestský zdravotnícky výbor.

Podľa Vyšetrovacieho výboru Ruskej federácie (SK Rossiji) vybuchlo zariadenie obsahujúce 200 gramov trhaviny v skrinke, kde si zákazníci odkladajú tašky. Nálož bola plná kovových dielov s cieľom napáchať čo najväčšie škody.

V apríli zaútočili v metre

Úrady začali kriminálne vyšetrovanie pokusu o vraždu, ale vyšetrovatelia preverujú všetky možné verzie. Zatiaľ sa k explózii, ku ktorej došlo v supermarkete v nákupnom centre Gigant-Hall v Kalininského obvode, nikto neprihlásil. Z nákupného centra evakuovali približne 70 ľudí.

Národný protiteroristický výbor, ktorý dohliada na protiteroristické aktivity v Rusku, uviedol, že koordinuje pátranie po podozrivých.

Ruský prezident Vladimir Putin v tomto mesiaci telefonoval prezidentovi USA Donaldovi Trumpovi a poďakoval sa mu za informácie od americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA), ktoré pomohli odvrátiť sériu bombových útokov v Petrohrade.

V apríli zahynulo pri samovražednom bombovom útoku v petrohradskom metre 16 ľudí a ďalších viac ako 50 utrpelo zranenia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.