Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.01.2018, 07:04

Čas Británie zvrátiť rozhodnutie odísť z únie sa podľa Blaira kráti

Čas Británie zvrátiť rozhodnutie odísť z únie sa podľa Blaira kráti
Zdroj: Reuters

Bývalý labouristický premiér Spojeného kráľovstva Tony Blair na svojom webe varoval Britov, že čas na zvrátenie rozhodnutia odísť z Európskej únie sa kráti. Uviedol tiež, že odchod z európskeho bloku by bola pochabosť, ktorú by budúce generácie ľutovali.

"Robíme chybu, ktorú súčasná  generácia nevie pochopiť a ktorú nám budúce generácie neodpustia," uviedol Blair s tým, že tento rok je posledná možnosť sa rozhodnúť, či novo navrhovaný vzťah s Európou je lepší ako ten súčasný.

 "Nijako netajím, že mojou túžbou je, aby Británia zostala v Európskej únii. To bolo totiž to najdôležitejšie rozhodnutie, ktoré sme od druhej svetovej vojny urobili," konštatoval Blair, ktorý na čele Británie stál od roku 1997 do 2007. Varoval tiež, že Británia po odchode z EÚ schudobnie a zoslabne.

Rozhodnutie opustiť EÚ urobili Briti v referende v júni 2016. Za odchod hlasovalo 52 percent zúčastnených voličov, v únii si naopak želalo zotrvať 48 percent z nich.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.