Reuters
StoryEditor

Najmenej 18 mŕtvych a vyše 260 zranených si vyžiadala zrážka vlaku s nákladným autom v Juhoafrickej republike

04.01.2018, 18:14
Autor:
TASRTASR
Podľa juhoafrického ministra dopravy vodič nákladného auta riskoval a pokúsil sa prejsť cez železničnú trať i napriek tomu, že práve prichádzal vlak.

Najmenej 18 mŕtvych a viac ako 260 zranených si vyžiadala zrážka osobného vlaku s nákladným autom, ktorá sa stala vo štvrtok ráno v strednej časti Juhoafrickej republiky (JAR). Oznámilo to podľa agentúry DPA miestne ministerstvo zdravotníctva.

K nehode došlo medzi mestami Hennenman a Kroonstad na území provincie Free State. Vlak so 429 cestujúcimi smeroval z mesta Port Elizabeth do obchodného centra krajiny Johannesburgu.

Juhoafrické médiá uviedli, že po zrážke začali niektoré vozne horieť. Na zverejnených fotografiách vidieť viacero vykoľajených vozňov a cestujúcich, ako kráčajú s batožinou k neďalekej ceste.

Podľa juhoafrického ministra dopravy Joa Maswanganyiho vodič nákladného auta riskoval a pokúsil sa prejsť cez železničnú trať i napriek tomu, že práve prichádzal vlak. Z nehody vyviazol bez zranení, rušňovodič a ďalšia osoba v lokomotíve utrpeli ľahké zranenia.

01 - Modified: 2026-01-11 17:30:58 - Feat.: - Title: Pri Bánovciach nad Bebravou sa zrazilo auto s vlakom, hlásia dve obete 02 - Modified: 2026-01-09 18:21:09 - Feat.: - Title: Ruská vojnová loď sa pripojila k čínskym a iránskym lodiam na cvičeniach pri Juhoafrickej republike 03 - Modified: 2026-01-07 19:40:17 - Feat.: - Title: VIDEO: Vrtuľník sa zrútil počas slnečného dňa. Zahynul ruský miliardár 04 - Modified: 2026-01-02 22:52:32 - Feat.: - Title: Počet obetí v letectve stúpol. Štatistiky ovplyvnili najmä tragická nehoda Boeingu v Indii 05 - Modified: 2026-01-02 21:13:31 - Feat.: - Title: Majiteľ baru po tragédii vo Švajčiarsku prehovoril. Trvá na dodržaní predpisov, úrady tam vraj boli trikrát
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
12. január 2026 13:00