Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.01.2018, 14:21

Elán reaguje na zneužitie loga. Očakáva od českých Pirátov nápravu i formu odškodnenia

Manažér kapely potvrdil, že Piráti ho nepožiadali o použitie loga, na ktoré sa vzťahuje ochranná známka.

Elán reaguje na zneužitie loga. Očakáva od českých Pirátov nápravu i formu odškodnenia
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Skupina Elán očakáva návrh, akým sa budú chcieť českí Piráti revanšovať za neautorizované použitie loga Elánu v silvestrovskom spote českej parlamentnej strany. "V prvom kole to ponecháme na ich zvážení a ponuke," uviedol manažér Elánu Michal Čimera na otázku, či bude skupina požadovať aj finančné odškodnenie.

Čimera potvrdil, že Piráti ho nepožiadali o použitie loga, na ktoré sa vzťahuje ochranná známka. "Verím, že parlamentná strana sa zachová korektne, ako sľubuje a vec napraví," dodal Čimera.

​Informáciu o použití loga Elánu v silvestrovskom videu Pirátov priniesol portál iDNES.cz. Ten cituje aj odborníka na autorské právo, ktorý tvrdí, že ide o jasné porušenie zákona. Piráti sa bránia tým, že išlo len o paródiu a koláž, čo podľa nich zákon umožňuje.

Hudobná skupina Elán sa vo videu objavuje dvakrát. Hneď na začiatku v ňom zaznie úryvok zo Slovenskej televízie, kde kapela spieva pieseň Zaľúbil sa chlapec. Väčší problém je však až s druhým vyobrazením tejto slávnej skupiny. Na samom konci spotu sa totiž objaví nápis "Nech vás odhodlanie, elán a zmysel pre zdravé rozhodovanie donesú až k stropu". A namiesto slova "elán" použili Piráti logo rovnomennej kapely.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.