Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.01.2018, 12:17

Dáni vypátrali najdrahšiu fľašu vodky na svete. Našli ju na stavenisku a prázdnu

"Netuším čo sa s tou vodkou stalo, ale fľaša je prázdna," uviedol hovorca kodanskej polície Riad Tooba.

Dáni vypátrali najdrahšiu fľašu vodky na svete. Našli ju na stavenisku a prázdnu
Zdroj: Reuters

Dánska polícia vypátrala fľašu vodky značky Russo-Baltique, ktorej cena sa odhaduje na osem miliónov dánskych korún (viac ako milión eur). Zrejme najdrahší artefakt svojho druhu na svete bol objavený na stavenisku v Kodani. Fľaša je v celku, iba jej obsah sa kamsi vytratil.

"Netuším čo sa s tou vodkou stalo, ale fľaša je prázdna," uviedol podľa agentúry AFP hovorca kodanskej polície Riad Tooba.

Cenný artefakt bol ukradnutý tento týždeň zo zbierky v bare Café 33, ktorý sa nachádza v populárnej štvrti Kodane Vesterbro. Pri výrobe fľaše boli použité asi tri kilogramy zlata a rovnaké množstvo striebra, uzáver je osadený diamantmi. Fľaša vodky značky Russo-Baltique je na svete jediná svojho druhu.

Z nálezu fľaše má radosť predovšetkým majiteľ Café 33 Brian Ingberg. "Je to skvelé. Boh vodky nás zachránil," povedal dánskemu denníku Ekstra Bladet a dodal, že fľaša teraz chce opäť naplniť a vrátiť na jej miesto vo svojom bare.

Ingberg si drahý exponát do svojej zbierky 1 200 fliaš požičal z Ruska od spoločnosti Dartz Company. Vystavený unikát nebol poistený. Dartz Motorz ​​Company je súkromným podnikom, ktorý sídli v Lotyšsku a vyrába výkonné obrnené automobily. Unikátna fľaša si podľa Ingeberga zahrala aj v jednom diele seriálu House of Cards, kde predstavovala dar ruského prezidenta pre šéfa Bieleho domu.

Na zázname z bezpečnostnej kamery, ktorý bol zverejnený na facebooku Ingbergovej zbierky, fľašu kradnú dvaja muži v šiltovkách a majú zahalenú tvár. Zrejme mali kľúč alebo jeho kópiu a išli naisto - žiadneho iného exponátu sa ani nedotkli.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.