Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.01.2018, 07:20

Trump absolvoval prvú lekársku prehliadku. Lekár hodnotí jeho zdravie ako výborné

O detailoch bude lekár informovať v utorok.

Trump absolvoval prvú lekársku prehliadku. Lekár hodnotí jeho zdravie ako výborné
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump sa v piatok podrobil prvej lekárskej prehliadke od svojho nástupu do funkcie a jeho zdravotný stav je výborný. V piatok o tom podľa agentúry DPA informoval prezidentov lekár Ronny Jackson.

Prvú lekársku prehliadku od svojho nástupu do úradu v januári 2017 absolvoval Trump v Národnom vojenskom zdravotníckom stredisku Waltera Reeda v meste Bethesda v štáte Maryland, pričom vyšetrenie trvalo približne tri hodiny.

"Preventívna prehliadka prezidenta... dopadla mimoriadne dobre. Prezidentov zdravotný stav je výborný a v utorok vás s potešením o ňom budem informovať podrobnejšie," uviedol Jackson v krátkom vyhlásení Bieleho domu.

Jackson podľa vlastných slov výsledky Trumpovej lekárskej prehliadky spracuje, pričom v utorok o nich na spoločnom brífingu s hovorkyňou Bieleho domu Sarah Sandersovou bude informovať novinárov a odpovedať na ich otázky.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.