Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.01.2018, 20:47 Aktualizované dňa 25.01.2018 o 21:46

Zeman nemá Česku čo dať, povedal Drahoš. Nerozumie politike, kontroval prezident

Drahoš v diskusii v Českej televízii povedal, že on nebude vystupovať proti vláde, ako to robil prezident voči vláde Bohuslava Sobotku z ČSSD.

V záverečnom odkaze voličom v debate, ktorú videlo 2,6 milióna divákov, hovoril Drahoš o tom, že Zeman už nemá Českej republike čo ponúknuť, ale jeho poradcovia si z nej ešte všeličo môžu vziať a občania to nemajú dovoliť.

Zeman chystá trestné oznámenie

Zeman mu naopak vyčítal nepodložené tvrdenie, že voľby v Česku ovplyvnila ruská tajná služba. Prezident oslovil šéfov tajných služieb, ktorí mu podľa neho potvrdili, že k ničomu takému nedošlo.

Zeman tiež povedal, že sa na Drahoša chystá trestné oznámenie kvôli šíreniu poplašnej správy, že ruské tajné služby ovplyvnili českej voľbe.

Vyčítal tiež Drahošovi exministra financií Miroslava Kalouska z TOP 09, ktorého predtým Drahoš označil spolu so šéfom ľudovcov Pavlom Bělobrádkem za politikov, ktorých si váži.

Drahoš: Mám pochybnosti, že je nevinný

"Vôbec nerozumie politike. Politika je remeslo, ktoré sa človek musí učiť. Ja sám sa ho učím dvadsaťpäť rokov," vrátil Zeman Drahošovi útok, že súčasný prezident spoločnosť nespája, ale rozdeľuje. Povedal, že on nebude vystupovať proti vláde, ako to robil prezident voči vláde Bohuslava Sobotku z ČSSD.

"Mám pochybnosti, že je nevinný, ale rozhodnúť musí súd," povedal Drahoš na adresu premiéra a šéfa ANO Andreja Babiša.

"Verím, že nepodvádzal," povedal Zeman na adresu predsedu vlády. Miliardár to podľa neho nemá za potreby. "Preboha, v žiadnom prípade nie," odmietol možnosť, že by využil možnosť zastaviť stíhanie Babiša abolíciou. Povedal, že nezmení názor, pretože by sa tým zosmiešnil.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.