Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.02.2018, 20:24

Brutal party hard? Poliak zo slávnej fotky vyvíjal Muskovu raketu Falcon Heavy

Tomasz Czajka sa v súčasnosti podieľa na návrhu a konštrukcii orbitálnych rakiet.

Brutal party hard? Poliak zo slávnej fotky vyvíjal Muskovu raketu Falcon Heavy
Zdroj: SpaceX

Hrdina fotografie štyroch mladých intelektuálov, ktorá sa stala podkladom pre nespočet mémov s popiskom "Party hard", sa podieľal na utorkovom štarte rakety Falcon Heavy. Volá sa Tomasz Czajka.

Kto chcel v posledných rokoch ironicky zobraziť alebo okomentovať nie práve podarenú párty, ten siahol po fotografii účastníkov vedeckého tábora v Poľsku z roku 1997.

Tomasz Czajka sedí na fotografii druhý zľava. Ako jediný nemá okuliare a teší sa aktuálne najväčšej pozornosti zo všetkých zobrazených mladých vedcov.

V utorok 6. februára bola z Cape Canaveral na Floride vypálená raketa Falcon Heavy, a práve na tomto projekte sa Czajka podieľal. Pracovné zaradenie má ako "Flight Software Engineer". Predtým pracoval pre Google, vyštudoval Purdueovu universitu v Indiane.

Na palube bolo tiež auto značky Tesla Roadster, ktorého fotografie z vesmíru obleteli svet.

Czajka sa v súčasnosti podieľa na návrhu a konštrukcii orbitálnych rakiet. Je zamestnancom spoločnosti Space Exploration Technologies Corporation, známe ako SpaceX, ktorú vlastní Elon Musk.

Aj ďalší zo slávnej štvorice z fotografie pracuje pre SpaceX, ďalšie dvaja majú úspešnú kariéru, jeden v Poľsku, druhý v Kalifornii.

V HNtelevízii sme sa o raketovom nosiči Falcon Heavy rozprávali s astronómom Jiřím Šilhom:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.