Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.02.2018, 14:13 Aktualizované dňa 12.02.2018 o 16:02

Na juhu Rakúska sa zrazili dva osobné vlaky, hlásia najmenej jednu obeť

Na mieste sú asi dve desiatky sanitiek.

Na juhu Rakúska sa zrazili dva osobné vlaky, hlásia najmenej jednu obeť
Zdroj: Reuters

Jedna žena zahynula a 22 ľudí bolo ľahko zranených pri dnešnej zrážke dvoch osobných vlakov na juhu Rakúska. Medzi zranenými sú tri deti. Podľa agentúry APA o tom informovala polícia. Príčina nešťastia, pri ktorom sa vykoľajila jedna súprava, zatiaľ nie je známa.

Vlak EuroCity na ceste z Grazu do západonemeckého Saarbrückenu sa bočne zrazil s regionálnym vlakom okolo 12:45 SEČ na stanici v obci Niklasdorf, ktorá leží asi 40 kilometrov severozápadne od Grazu. Trať, ktorá obcou prechádza, spája Viedeň s korutánskou metropolou Klagenfurt. Regionálny vlak CityJet išiel z korutánskeho Friesachu do štajerského Mürzzuschlagu.

O národnosti obete, ktorá podľa polície zjavne sedela vo vlaku EC216 do Saarbrückenu, nie je podľa rakúskych médií zatiaľ nič známe. Zranení boli prevezení do blízkych nemocníc. Kvôli počasiu nebolo možné nasadiť vrtuľníky. Záchranné práce boli podľa rakúskych dráh (ÖBB) ukončené okolo 14:30 SEČ.

Úsek trate medzi Niklasdorfom a mestom Leoben bol uzavretý a medzi mestami Bruck a Leoben bola zavedená náhradná doprava. Pri kolízii boli pravdepodobne poškodené stožiare a vedenie. Rozsah škôd na koľajisku sa zatiaľ nedá určiť.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.