Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.02.2018, 00:00

DiCaprio investoval do startupu s umením

Herec, bojovník za životné prostredie a vášnivý zberateľ umenia Leonardo DiCaprio investoval do kontroverznej aplikácie spoločnosti Magnus. Aplikácia s názvom Shazam for Art umožňuje používateľom rozpoznávať umelecké diela rovnako ako aplikácia Shazam hudbu. 

Aplikácia má podľa jej zakladateľa Magnusa Rescha zjednodušiť orientáciu záujemcom o nákup umenia. „To, čo ma na trhu umenia vždy rozčúli, je nedostatok transparentnosti. V galériách sa necítim dobre. Keď sa spýtam na cenu nejakého diela, je to vždy čudný a nepríjemný pocit,“ opísal šéf firmy vznik aplikácie Shazam for Art. 

Prostredníctvom nej si môžu používatelia zaobstarať fotografiu umeleckého diela a zistiť si o ňom kľúčové informácie, ako sú meno umelca, názov diela, rok vzniku, história výstav, cena alebo zoznam podobných umeleckých diel. Aplikácia sa podľa Rescha spolieha na databázu vytvorenú dvoma primárnymi zdrojovým

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.