Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.02.2018, 17:51

Holandský minister zahraničia odstúpil, klamal o stretnutí s Putinom

Šéf holandského rezortu zahraničia tvrdil, že počul, ako ruský prezident hovoril o expanzívnych ambíciách Ruska.

Holandský minister zahraničia odstúpil, klamal o stretnutí s Putinom
Zdroj: Reuters

Zo svojej funkcie v utorok odstúpil holandský minister zahraničných vecí Halbe Zijlstra (na snímke vľavo), ktorý priznal, že nebol prítomný na podujatí, na ktorom ruský prezident Vladimir Putin v roku 2006 údajne hovoril o svojej predstave "Veľkého Ruska".

Zijlstra pôvodne tvrdil, že počul, ako ruský prezident hovoril o expanzívnych ambíciách Ruska, k čomu malo dôjsť počas stretnutia s podnikateľmi v Putinovom letnom sídle v roku 2006. V tej dobe Halbe Zijlstra pracoval pre holandskú ropnú spoločnosť Shell.

Vo víkendovom rozhovore pre denník Volkskrant Zijlstra pripustil, že sa na uvedenom stretnutí s Putinom osobne nezúčastnil. Údajné vyjadrenie ruského prezidenta však podľa neho počula iná osoba, ktorej totožnosť sa holandský minister rozhodol zatajiť. Pre túto osobu a spoločnosť, ktorú zastupovala, by to totiž - ako uvádza - mohlo mať vážne dôsledky.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.