Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.02.2018, 14:30

Zakladateľ Amazonu začal stavať obrie hodiny na nasledujúcich 10-tisíc rokov. Ich cena je 42 miliónov dolárov

V texaských horách vzniká unikátny projekt, za ktorým stojí Jeff Bezos.

Zakladateľ Amazonu začal stavať obrie hodiny na nasledujúcich 10-tisíc rokov. Ich cena je 42 miliónov dolárov
Zdroj: Reuters

V texaských horách vzniká unikátny projekt, za ktorým stojí Jeff Bezos. Cieľom projektu je, aby tieto obrie hodiny ukazovali čas na nasledujúcich 10 tisíc rokov. Okrem toho majú aj symbolickú rovinu. Majú ľudstvu pripomínať, že musia premýšľať v dlhšom časovom horizonte.

"Ako vidím, ľudia sú teraz technologicky dostatočne pokročilí, aby mohli vytvoriť nielen mimoriadne zázraky, ale aj civilizačné problémy. Pravdepodobne budeme potrebovať viac dlhodobého myslenia," uvádza Bezos na oficiálnej stránke projektu.   

O tom, že začala inštalácia hodín, informoval zakladateľ Amazonu na svojom twittrovom účte. Podľa portálu dailymirror.co.uk investoval do projektu 42 miliónov dolárov.  

S myšlienkou hodín prišiel podľa Bezosa americký vedec, vynálezca, podnikateľ a spisovateľ Danny Hillis, ktorý na nich začal pracovať už v roku 1989. "Posledných asi päť rokov Dannymu s tým projektom pomáham," uviedol Bezos, ktorý patrí medzi najbohatších ľudí na svete.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.