Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.03.2018, 08:56

Zemanov poradca je údajne vyšetrovaný pre ekonomickú kriminalitu

Predseda predstavenstva čínskej skupiny CEFC Jie Ťien-ming, ktorý je členom poradného tímu českého prezidenta Miloša Zemana, je vraj vyšetrovaný pre podozrenie z ekonomickej kriminality.

Zemanov poradca je údajne vyšetrovaný pre ekonomickú kriminalitu
Zdroj: Reuters

Predseda predstavenstva čínskej skupiny CEFC (China Energy Company Limited) Jie Ťien-ming, ktorý je členom poradného tímu českého prezidenta Miloša Zemana, je vraj vyšetrovaný pre podozrenie z ekonomickej kriminality. Informovala o tom dnes agentúra Reuters s odvolaním sa na nemenovaný zdroj oboznámený s touto záležitosťou.

Jie Ťien-ming bol tento rok predvolaný na výsluch, uviedol zdroj. Neoznámil ale, či vyšetrovanie naďalej pokračuje ani podrobnosti o povahe podozrení. Spoločnosť CEFC na žiadosť o komentár nereagovala.

Skupina CEFC pôsobí predovšetkým v energetike, financiách a priemysle. Podľa vlastných údajov je najväčšou súkromnou spoločnosťou v Šanghaji a siedmou najväčšou privátne firmou v Číne. Po celom svete zamestnáva takmer 30 tisíc ľudí. Ako hlavný sídlo svojich európskych aktivít si spoločnosť vybrala Českú republiku.

Správu budeme aktualizovať.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.