Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.03.2018, 17:52

Hlina bude ďalej posúvať KDH preč od prílišnej religiozity, tvrdí politológ

Členovia hnutia pred nováčikom uprednostnili overeného človeka, myslí si Juraj Marušiak.

Hlina bude ďalej posúvať KDH preč od prílišnej religiozity, tvrdí politológ
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Alojz Hlina Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) revitalizoval a pritom si udržal silné regionálne štruktúry. Práve vďaka tomu na sobotňajšom sneme opäť získal post predsedu. Povedal to politológ Juraj Marušiak.

Viac než stohlasový náskok pred porazeným Richardom Vašečkom podľa Marušiaka naznačuje, že členovia hnutia pred nováčikom uprednostnili overeného človeka. Hlina stranu priviedol k úspechu v župných voľbách a nad hranicu zvoliteľnosti v prieskumoch.

Podľa Marušiaka sa staronový predseda bude snažiť KDH aj naďalej posúvať preč od prílišnej religiozity. Potvrdil, že voľba Hlinu môže znamenať odchod starých štruktúr KDH. "Treba si však uvedomiť, že práve oni dostali KDH mimo parlamentu," doplnil.

Marušiak sa neobáva, že by Hlina ako predseda mohol poškodiť šance KDH na predvolebnú alebo povolebnú spoluprácu s opozičnými stranami SaS a OĽaNO. "Je otázne, či je toto smer, ktorým sa chce hnutie vydať. KDH má špecifický elektorát, pre ktorý by napríklad spolupráca so stranou SaS bola skôr kontraproduktívna," ukončil.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.