Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.03.2018, 10:44

Klausová končí ako veľvyslankyňa na Slovensku. Na vlastnú žiadosť

Sedemdesiatštyriročná vyštudovaná ekonómka Klausová je veľvyslankyňou od decembra 2013.

Klausová končí ako veľvyslankyňa na Slovensku. Na vlastnú žiadosť
Zdroj: Peter Mayer

Livia Klausová skončí na vlastnú žiadosť ako česká veľvyslankyňa na Slovensku. Denníku Blesk to potvrdila hovorkyňa českého ministerstva zahraničia Michaela Lagronová. Manželka bývalého prezidenta Václava Klausa sa podľa denníka cíti unavená a chce sa venovať vnúčatám.

"Môžem potvrdiť, že pani Klausová na vlastnú žiadosť končí ako veľvyslankyňa v Bratislave. Do vymenovania nového veľvyslanca, ktorému musí hostiteľská krajina udeliť súhlas, nemôžeme oznamovať meno jej nástupcu," oznámila Blesku Lagronová. Ambasádu podľa nej dočasne povedie zástupca veľvyslanca.

Sedemdesiatštyriročná vyštudovaná ekonómka Klausová je veľvyslankyňou od decembra 2013. Jej vyslanie na Slovensko presadzoval prezident Miloš Zeman.

Nepohodol sa kvôli tomu s vtedajším šéfom českej diplomacie Karlom Schwarzenbergom. Klausová Zemana podporila v prezidentskej kampani. Veľvyslankyňou sa stala až za pôsobenia úradníckej vlády v Jiřího Rusnoka.

Okrem Klausovej na Slovensko Zeman presadzoval v roku 2013 ako ambasádora tiež bývalého kozmonauta Vladimíra Remeka do Moskvy. Aj jeho vyslala do Ruska až Rusnokova vláda. Remek skončil ako veľvyslanec v Rusku začiatkom tohto roka.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.