Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.04.2018, 07:09

Streľba v centrále YouTube: Incident budú vyšetrovať ako domáce násilie

Útočníčka, ktorá postrelila troch ľudí, spáchala samovraždu.

Streľba v centrále YouTube: Incident budú vyšetrovať ako domáce násilie
Zdroj: Reuters

Incident, pri ktorom doposiaľ neznáma žena v sídle spoločnosti YouTube v americkom štáte Kalifornia postrelila v utorok troch ľudí a následne spáchala samovraždu, bude polícia vyšetrovať ako prípad domáceho násilia. Pre agentúru AP to uviedli dvaja príslušníci miestnej polície.

Obeťami streľby, ku ktorej došlo v utorok krátko popoludní miestneho času v sídle internetovej spoločnosti YouTube v kalifornskom meste San Bruno, sú 32-ročná žena, ktorá je vo vážnom stave; 27-ročná žena, ktorej stav je uspokojivý, a 36-ročný muž, ktorého stav je kritický, uviedol hovorca Zuckerbergovej sanfranciskej všeobecnej nemocnice, kam boli zranení po streľbe prevezení.

Práve muž, ktorý pri streľbe utrpel najťažšie zranenia, bol médiami označený za životného partnera alebo priateľa podozrivej strelkyne.

Tá po čine obrátila zbraň proti sebe a spáchala samovraždu. Podľa výpovede očitej svedkyne incidentu držala žena v ruke "obrovskú pištoľ" a na očiach mala slnečné okuliare. 

Totožnosť podozrivej ani to, či bola zamestnankyňou YouTubu, polícia nezverejnila.

V centrále YouTubu, ktorý patrí spoločnosti Google, pracuje v San Brune približne 1700 ľudí. 

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.