Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.04.2018, 09:08 Aktualizované dňa 10.04.2018 o 09:39

Dcéru Sergeja Skripaľa v pondelok prepustili z nemocnice, informujú britské médiá

S odvolaním sa na bližšie neurčený zdroj o tom dnes informovala britská televízna stanica BBC.

Dcéru Sergeja Skripaľa v pondelok prepustili z nemocnice, informujú britské médiá
Zdroj: Reuters

Dcéru bývalého dvojitého agenta Sergeja Skripaľa Juliu, ktorá bola na začiatku marca v Anglicku spolu so svojím otcom otrávená nervovo paralytickou látkou, prepustili v pondelok z nemocnice a odviezli na bezpečné miesto.

S odvolaním sa na bližšie neurčený zdroj o tom dnes informovala britská televízna stanica BBC. Skripaľová minulý týždeň vydala vyhlásenie, že silnie každým dňom a že sa teší, až nemocnicu opustí.

Skripaľ a jeho dcéra boli otrávení začiatkom marca v juhoanglickom meste Salisbury. Od tej doby boli hospitalizovaní v miestnej nemocnici. Skripaľ v starostlivosti zdravotníkov podľa dostupných informácií naďalej zostáva. Vyjadrenie lekárov sa čaká podľa Sky News dnes dopoludnia.

Bývalého dôstojníka ruskej vojenskej rozviedky GRU Sergeja Skripaľa (66) a jeho dcéru Juliju (33) našli 4. marca v bezvedomí na lavičke pred obchodným centrom v Salisbury, kde Skripaľ žil. Oboch po útoku hospitalizovali, pričom dlho boli v kritickom stave.

Ich stav sa však podľa vedenia nemocnie, v ktorej sú hospitalizovaní, zlepšil a momentálne už nie je považovaný za kritický.

Británia z útoku na dvojicu, pri ktorom bola použitá nervovoparalytická látka novičok vyvinutá v bývalom Sovietskom zväze, obvinila Moskvu. Rusko však akúkoľvek zodpovednosť za útok a všetky ostatné špekulácie odmieta, pričom tvrdí, že program vývoja takejto bojovej látky nebol ani v ZSSR, ani v Rusku. Moskva súčasne žiada od Londýna ospravedlnenie a odpoveď na otázku, na čom sú jeho tvrdenia založené.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.