Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.04.2018, 11:08

Abdeslama, ktorý je podozrivý z útoku v Paríži, odsúdili na 20 rokov väzenia

Ide o samostatný prípad týkajúci sa prestrelky v Bruseli z roku 2016.

Abdeslama, ktorý je podozrivý z útoku v Paríži, odsúdili na 20 rokov väzenia
Zdroj: REUTERS

Na 20 rokov poslal dnes belgický súd do väzenia Salaha Abdeslama, ktorého krátko predtým uznal vinným z pokusu o vraždu troch belgických policajtov v marci 2016.

Z podielu na teroristických útokoch v Paríži v roku 2015, ktoré ako jediný z podozrivých prežil, by sa mal Francúz marockého pôvodu na francúzskom súde zodpovedať až v roku 2020. Okrem Abdeslama súd do väzenia na 20 rokov poslal dnes tiež ďalšieho obžalovaného islamistu Sofiana Ayariho.

Ani jeden z obžalovaných, ktorí boli uznaní vinnými z pokusu o vraždu "s teroristickým charakterom" a nedovoleného držania strelných zbraní, si dnes rozsudok do súdnej siene vypočuť neprišiel. Abdeslam je vo väzbe na severe Francúzska, kde očakáva začiatok procesu kvôli teroristickým útokom v Paríži z roku 2015, ktoré pripravili o život 130 ľudí.

Uložením dvadsaťročného trestu súd vyhovel žiadosti prokuratúry. Žiadosť obhajoby, aby Abdeslama a Ayariho oslobodil spod obžaloby z procesných dôvodov, sudkyňa odmietla už na počiatku čítania rozsudku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.