Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.04.2018, 13:13 Aktualizované dňa 25.04.2018 o 13:54

V Kodani odsúdili vynálezcu za vraždu novinárky na doživotie, čo je v Dánsku v priemere 16 rokov

Peter Madsen si rozsudok vypočul stojac v tichosti. Jeho obhajca následne oznámil, že proti verdiktu podá odvolanie.

V Kodani odsúdili vynálezcu za vraždu novinárky na doživotie, čo je v Dánsku v priemere 16 rokov
Zdroj: Reuters

Dánskeho vynálezcu Petra Madsena odsúdili na doživotný trest odňatia slobody nepodmienečne za vraždu švédskej novinárky Kim Wallovej. Verdikt vyniesol v stredu mestský súd v Kodani, informovala agentúra DPA.

Ako uviedla sudkyňa Anette Burköová, spoločne s dvoma porotcami sa zhodli na tom, že Wallovej smrť bola vraždou, pretože Madsen neposkytol "dôveryhodné" vysvetlenie.

Madsen si rozsudok vypočul stojac v tichosti. Jeho obhajca následne oznámil, že proti verdiktu podá odvolanie.

Štyridsaťsedemročný Madsen vraždu popiera. Wallová podľa neho zomrela na ponorke nešťastnou náhodou. To, že jej telo rozštvrtil a oddelené časti zabalené v plastových vreciach následne pohádzal do mora, však pripustil.

Wallová navštívila 10. augusta 2017 Madsena na jeho podomácky vyrobenej ponorke, aby s ním urobila rozhovor. O deň neskôr sa ponorka potopila v zálive Köge ležiacom juhozápadne od Kodane.

Telo 30-ročnej novinárky sa nenašlo, po viac ako desiatich dňoch však vylovili z mora pri dánskom pobreží jej trup, od ktorého boli úmyselne oddelené hlava a končatiny. Neskôr sa podarilo nájsť i ďalšie časti tela, na ktorom bolo 15 bodných rán.

Zločinci odsúdení v Dánsku na doživotie si v priemere odsedia vo väznici 16 rokov, píšu tlačové agentúry.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.