Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.04.2018, 20:32

Bill Cosby je vinný zo znásilnenia, rozhodla porota

Slávnemu americkému komikovi hrozí až desať rokov väzenia.

Bill Cosby je vinný zo znásilnenia, rozhodla porota
Zdroj: Reuters

Porota dnes uznala amerického komika Billa Cosbyho vinným z omámenia a znásilnenia Andrey Constandovej v roku 2004. 80-ročnému Cosbymu hrozí až desať rokov väzenia. Informovala o tom dnes agentúra Reuters.

Proces na súde v pensylvánskom meste Norristown začal 9. apríla. Pre Cosbyho je to už druhýkrát, čo súd rieši prípad týkajúci sa Constandovej. Vlani v júni sa však porota nedokázala na otázke viny Cosbyho zhodnúť, proces sa preto teraz opakoval.

Constandová sa pôvodne s Cosbym v roku 2006 dohodla na mimosúdnom vyrovnaní, po desiatich rokoch bol však prípad opäť otvorený. Cosby vzťah s Constandovou priznal, podľa neho však táto žena so sexuálnym stykom súhlasila.

Prípad Constandovej nie je jediným, ktorý sa proti Cosbymu objavil. Postupne sa prihlásilo zhruba 50 žien, ktoré tvrdia, že ich Cosby v priebehu uplynulých desaťročí sexuálne napadol či znásilnil. Rad prípadov je už premlčaných. Cosby navyše trvá na tom, že ženy so sexom súhlasili.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.