Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.05.2018, 15:29

Maďarsku nebude nikto klásť podmienky, vyhlásil Orbán

Maďarský premiér Viktor Orbán odmieta pripojenie Maďarska k Európskej prokuratúre.

Maďarsku nebude nikto klásť podmienky, vyhlásil Orbán
Zdroj: Reuters

Maďarsku nemôže nikto klásť v žiadnej záležitosti žiadne podmienky, povedal vo štvrtok v Budapešti pred zakladajúcou schôdzkou novej parlamentnej frakcie vládnej strany Fidesz predseda vlády Viktor Orbán.

V rozhovore pre komerčnú televíziu ATV premiér reagoval na otázku, či podmienkou bezproblémovej spolupráce Fideszu s Európskou ľudovou stranou (EĽS) je fungovanie Stredoeurópskej univerzity (CEU) nadácie Georgea Sorosa.

Na otázku, či sa Maďarsko pripojí k Európskej prokuratúre, z Orbánovej odpovede vyplynulo, že nie. "Podľa maďarskej ústavy je prokuratúra otázkou suverenity," zdôvodnil tento postoj predseda vlády.

K stredajšej bruselskej schôdzke s vedením EĽS Orbán poznamenal, že otázka vylúčenia Fideszu z EĽS, ako to tvrdili jeho oponenti, sa vôbec nevynorila.

"Naopak, reč bola o tom, aká by mala byť účasť Fideszu na kampani volieb do Európskeho parlamentu tak, aby EĽS mohla zvíťaziť," zdôraznil maďarský premiér.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.