Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.05.2018, 22:03

Protivládnu demonštráciu v Budapešti prerušila mohutná prietrž mračien s krupobitím

Pri náhlej prietrži mračien sa dav schovával pod arkády okolitých budov, pred vchodom do metra sa vytvorila obrovská tlačenica.

Protivládnu demonštráciu v Budapešti prerušila mohutná prietrž mračien s krupobitím
Zdroj: Reuters

Mohutná prietrž mračien s krupobitím prerušila v utorok večer v Budapešti protestné zhromaždenie desaťtisícov odporcov vlády premiéra Viktora Orbána. Demonštrácia sa konala v deň ustanovujúcej schôdze nového parlamentu na Kossuthovom námestí.

Rečníci na zhromaždení pod názvom "My sme väčšina - Demonštrácia za demokraciu" zdôraznili nutnosť zomknutia opozičných strán v nadchádzajúcich regionálnych voľbách, pretože iným spôsobom podľa nich nebude možné "skorumpovaný" vládny blok Fidesz-KDNP poraziť.

Ďalšími požiadavkami protestujúcich, ktorí niesli maďarské národné vlajky a vlajky Európskej únie, bolo zaručenie slobody médií a zriadenie kvalitného vzdelávania. Podľa nich Orbán zámerne degraduje školstvo, pretože v schopných mladých ľuďoch vidí ohrozenie svojej moci.

Pri náhlej prietrži mračien sa dav schovával pod arkády okolitých budov, pred vchodom do metra sa vytvorila obrovská tlačenica. Viacerí sa po utíšení dažďa vrátili na námestie. Demonštrácia, na ktorú boli nasadené stovky policajtov, sa napokon skončila bez incidentov.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.