Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.05.2018, 21:54

V Nemecku zhabali takmer tonu kokaínu. Pri razii zadržali 12 členov gangu

Prípad súvisí s minuloročným nálezom drogy v banánoch.

V Nemecku zhabali takmer tonu kokaínu. Pri razii zadržali 12 členov gangu
Zdroj: Reuters

Celkom takmer tonu kokaínu zhabala bavorská polícia v rámci vyšetrovania prípadu, ktorý súvisí s nálezom drogy v škatuliach s banánmi v desiatich bavorských supermarketoch z vlaňajšieho septembra.

Zadržaných bolo 12 členov gangu obchodníkov s drogami, informovala dnes s odvolaním sa na bavorské ministerstvo vnútra agentúra DPA.

V rámci vyšetrovania sa kokaín našiel na niekoľkých miestach Nemecka, okrem Bavorska tiež v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko a v Hamburgu.

Vlani v septembri sa v desiatich bavorských supermarketoch objavili krabice banánov s balíčkami kokaínu. Ich celková hmotnosť sa pohybovala okolo 100 kilogramov.sve

V rámci vyšetrovania potom policajti zabavili ďalších 900 kilogramov drogy, ktorá sa do Európy pašuje hlavne z Južnej Ameriky, odkiaľ sa dovážajú aj banány.

Podľa bavorských policajtov zadržaní členovia drogového gangu obchodovali s celkovým množstvom 1,8 tony kokaínu, ktorý by sa na ulici predal za 400 miliónov eur. Či sa zvyšných 800 kilogramov drogy, ktoré polícia nezabavila, drogovým dílerom podarilo predať, z oznámenia úradov nevyplýva.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.