TASR/AP
StoryEditor

Útočník spustil na škole v USA streľbu. Najmenej desať ľudí je mŕtvych

18.05.2018, 16:25
Autor:
TASRTASRČTKČTK
Incident sa stal v meste Santa Fe. Polícia už pozná totožnosť páchateľa.

Neznámy muž prenikol do jednej z tried strednej školy pri texaskom Houstone a začal streľbu a zabil nejmenej desať ľudí. Dalších deset osob utrpělo zranění, informoval texaský guvernér Greg Abbott 

Podľa ABC je páchateľom študent, ktorého policajti zadržali. Nepotvrdené správy sa okrem streľby zmieňujú aj o explóziách rúrkových náloží, ktoré údajne útočník vhodil do dvoch tried.

Predstaviteľ justície identifikoval osobu zadržiavanú vo väzbe ako 17-ročného Dimitriosa Pagourtzisa.

Informáciu poskytol tlačovej agentúre AP nemenovaný predstaviteľ.

Podľa vyjadrení úradov zahynulo pri streľbe osem až desať ľudí, väčšinou študentov. Išlo o najkrvavejší takýto masaker od streľby na strednej škole vo floridskom Parklande, po ktorej vzniklo hnutie tínedžerov za prísnejšiu kontrolu strelných zbraní.

Žena, ktorá zdvihla telefón na čísle patriacom rodine Pagourtzisovcov, sa odmietla s agentúrou AP rozprávať. Povedala: "Doprajte nám teraz chvíľu pokoja, vďaka."

Pagourtzis hráva za juniorský futbalový tím strednej školy v Santa Fe a je členom tanečného súboru pri miestnej gréckej pravoslávnej cirkvi.

Polícia zadržala po streľbe aj druhú podozrivú osobu.

Incident sa stal v meste Santa Fe, ktoré leží asi 50 kilometrov juhovýchodne od Houstonu. Časti študentov sa hneď po začatí streľby podarilo utiecť do bezpečia. Policajti oblasť uzavreli a evakuujú školu aj priľahlé objekty.

18. máj 2022 04:37