Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.05.2018, 07:55

Pouliční muzikanti v Londýne môžu prijímať platby kartou

Londýnska radnica chce pouličných umelcov vybaviť platobnými terminálmi.

Pouliční muzikanti v Londýne môžu prijímať platby kartou
Zdroj: flickr.com

Pouliční muzikanti v Londýne sa už nebudú musieť spoliehať na to, že okoloidúci majú vo vreckách dosť drobných, ktoré im ako ocenenie ich produkcie vhodia do klobúka.

Po novom budú môcť hudobníkom prispieť aj ľudia, ktorí pri sebe žiadnu primeranú hotovosť nemajú, pretože miestna radnica chce pouličných umelcov vybaviť platobnými terminálmi. Darcovia tak budú mať možnosť zaplatiť ľubovoľnú čiastku kartou, napísal denník The Guardian.

Vpád nových technológií do prostredia pouličných umelcov má na svedomí starosta Londýna Sadiq Khan, ktorý stojí za iniciatívou Busk in London (Pouličné hranie v Londýne).

Tá sa teraz spojila s technologickou firmou iZettle a ponúka muzikantom prenosné platobné terminály, ktoré budú prijímať bezkontaktné platby kartami alebo napríklad mobilným telefónom.

"Pouličné hranie pomáha mladým umelcom rozvíjať ich talent a dáva im možnosť vystupovať pred veľkým množstvom ľudí," myslí si starosta.

Pouličným hraním začínali napríklad aj dnes svetoznámi hudobníci ako Adele, Stormzy alebo Dua Lipa.

Možnosť platby kartou si už vyskúšala aj pesničkárka Charlotte Campbellová, ktorá sa hraním na ulici živí. Jej zárobky to vraj výrazne zvýšilo.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.