Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.05.2018, 07:39

Veľká porota rozhodla. Americký producent je obvinený zo znásilnenia a sexuálnych útokov

Harveyho Weinsteina, ktorý sa minulý týždeň dobrovoľne prihlásil na polícii, obvinili zo sexuálnych útokov na viac ako 70 žien vrátane herečiek Salma Hayek či Gwyneth Paltrow.

Veľká porota rozhodla. Americký producent je obvinený zo znásilnenia a sexuálnych útokov
Zdroj: Reuters

Veľká porota v New Yorku obvinila amerického filmového producenta Harveyho Weinsteina zo znásilnenia a zločinného sexuálneho správania.

Oznámil to v stredu manhattanský prokurátor Cyrus Vance. Podľa amerických médií Weinsteinovi hrozí najmenej päť, ale možno až 25 rokov väzenia.

Weinsteina, ktorý sa minulý týždeň dobrovoľne prihlásil na polícii, obvinili zo sexuálnych útokov na viac ako 70 žien vrátane herečiek Salma Hayek či Gwyneth Paltrow. Spoluzakladateľ filmových štúdií Miramax a The Weinstein Company vinu popiera a tvrdí, že vo všetkých prípadoch bol sexuálny kontakt dobrovoľný.

Obvinenia vznesené newyorskou porotou sa týkajú prípadu, o ktorom podala svedectvo herečka Lucia Evansová. Tá vyšetrovateľom povedala, že ju Weinstein v roku 2004 prinútil k orálnemu sexu.

Vzhľadom na povahu tohto obvinenia sa na prípad nevzťahuje premlčacia lehota. Identita ďalšej Weinsteinovej ​​údajnej obete, ktorej prípadom sa dnes súd zaoberal, nie je známa, pretože o čine neprehovorila verejne.

Producent v stredu pred veľkou porotou odmietol vypovedať. Jeho advokáti argumentovali tým, že ich mandant nemal dostatočný prístup k spisom, a teda ani možnosť na prípravu k procesu.

Polícia šesťdesiatšesť ročného Weinsteina minulý týždeň prepustila na kauciu jeden milión dolárov. Pred svojim prepustením musel odovzdať pas a súhlasiť s tým, že bude nosiť elektronické zariadenie monitorujúce jeho pohyb.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.