Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.06.2018, 10:28

Bývalý šéf maďarskej diplomacie: Orbán vedie Maďarsko zlým smerom

Nové vedenie MSZP by - podľa Kovácsových slov - malo pripraviť podmienky pre zosadenie Orbánovej vlády v budúcich voľbách v roku 2022.

Bývalý šéf maďarskej diplomacie: Orbán vedie Maďarsko zlým smerom
Zdroj: Reuters

Exminister zahraničných vecí Maďarska a bývalý predseda Maďarskej socialistickej strany (MSZP) László Kovács ostro kritizoval vládu premiéra Viktora Orbána.

V relácii verejnoprávnej televízie M1 v pondelok povedal, že Orbán vedie Maďarsko zlým smerom.

"Kým v čase vstupu Maďarska do Európskej únie sme súťažili o úlohu lídra regiónu s Českom a Slovinskom, dnes súťažíme v kategórii najslabších krajín regiónu - s Bulharskom a Rumunskom," povedal Kovács pred voľbou vedenia MSZP, ktorá sa má uskutočniť počas nadchádzajúceho víkendu.

Nové vedenie MSZP by - podľa Kovácsových slov - malo pripraviť podmienky pre zosadenie Orbánovej vlády v budúcich voľbách v roku 2022. "Začať dúfať vo víťazstvo budeme môcť iba v prípade, ak sa nám podarí zvoliť vhodného predsedu a predsedníctvo. Je dôležité, aby stranu viedla skupina, ktorá má skúsenosti z vládnutia," dodal exminister.

Politológ Dániel Deák naproti tomu tvrdí, že MSZP, ktorá v aprílových parlamentných voľbách dopadla veľmi zle, sa už ako strana úplne "opotrebovala". Jej budúcnosť je preto podľa neho len veľmi otázna.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.