Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.07.2018, 17:36

Merkelová a Seehofer hľadali riešenie sporu v kancelárii šéfa Spolkového snemu

Merkelová predtým na zasadaní frakcie strán únie CDU/CSU deklarovala pripravenosť na riešenie sporu.

Merkelová a Seehofer hľadali riešenie sporu v kancelárii šéfa Spolkového snemu
Zdroj: Reuters

Nemecká kancelárka Angela Merkelová a spolkový minister vnútra Horst Seehofer sa v pondelok popoludní stretli s predsedom Spolkového snemu (Bundestagu) Wolfgangom Schäublem v jeho kancelárii.

Informovala o tom agentúra DPA s tým, že cieľom rozhovoru bolo hľadanie riešenia v spore o budúcu podobe azylovej politiky krajiny.

Merkelová predtým na zasadaní frakcie strán únie CDU/CSU deklarovala pripravenosť na riešenie sporu so šéfom rezortu vnútra, ktorý v nedeľu nevylúčil, že podá demisiu.

Kým Seehofer by vracal z nemeckých hraníc migrantov, registrovaných už v inej členskej krajine EÚ, Merkelová unilaterálne riešenie odmieta a preferuje európske riešenie založené na bilaterálnych dohodách s inými štátmi.

Podľa pondelkového vyjadrenia kancelárky treba teraz preskúmať otázku, ako je možné spojiť národné a európske riešenie.
Vedenie oboch sesterských strán zasadne za rokovací stôl o 17.00 h, aby sa pokúsilo nájsť riešenie sporu, ktoré by neohrozilo jednoliatosť po desaťročia trvajúceho úzkeho vzťahu oboch politických subjektov.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.