Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.07.2018, 12:31

Filipínsky prezident odstúpi, ak mu niekto dokáže existenciu Boha

Rodrigo Duterte spochybnil niektoré základné princípy katolíckej viery.

Filipínsky prezident odstúpi, ak mu niekto dokáže existenciu Boha
Zdroj: TASR/AP

Filipínsky prezident Rodrigo Duterte, ktorý nedávno označil Boha za "hlúpeho", vyvolal ďalšiu kontroverziu. V piatok večer vyhlásil, že rezignuje, ak niekto dokáže, že Boh existuje. Informovala o tom v sobotu agentúra AP.

Duterte spochybnil niektoré základné princípy katolíckej viery vrátane koncepcie dedičného hriechu, ktorý podľa jeho slov poškvrňuje aj nevinné deti. "Kde je v tom logika Boha?" pýtal sa.

Zároveň vyhlásil, že okamžite zloží funkciu, ak niekto dokáže, napríklad doložením obrázka, že videl Boha a rozprával sa s ním.

Duterte, neslávne známy urážkami na adresu pápeža Františka a bývalého prezidenta USA Baracka Obamu, vyvolal hnev na Filipínach - v ázijskej bašte katolicizmu - aj 22. júna, keď označil Boha za "hlúpeho".

Duterte spochybnil biblický príbeh o stvorení človeka a položil otázku, prečo Boh stvoril Adama a Evu, ale pritom im dovolil podľahnúť pokušeniu, ktoré zničilo ich čistotu. Duterte sa spýtal: "Kto je tento hlúpy Boh? Tento sku... je teda naozaj hlúpy."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.