Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.07.2018, 18:30

Natlačený v obyčajnej Lade. Vodcu KĽDR Kim Čong-una zachytili v netradičnom vozidle

Obrázky Kima, ako sedí na zadnom sedadle zeleného sedanu, obleteli severokórejské médiá.

Natlačený v obyčajnej Lade. Vodcu KĽDR Kim Čong-una zachytili v netradičnom vozidle
Zdroj: Youtube

Zatiaľ čo pri júnovom summite s Donaldom Trumpom jazdil Kim Čong-un v ozbrojenej limuzíne a po boku mal dvanásť bodyguardov, pri návšteve svojej krajiny bol severokórejský vodca videný v ruskej Lade Priora. Navyše pri ňom neboli žiadni bodyguardi. 

Severokórejský vodca je pritom veľmi vyberavý, čo sa automobilov týka. Zvyčajne sa pohybuje v obrnených limuzínach alebo nepriestrelných vlakoch.

Nedávno bol ale pri prehliadke vojenských miest v krajine videný v aute, ktoré síce nie je na snímkach vidieť celé, ale podľa tvaru kapoty, bočných okien aj smerovky možno bezpečne identifikovať ako Ladu Priora. Či ide o bežne dostupný model bez špeciálnych úprav, však nie je jasné.

Obrázky obleteli médiá

Obrázky Kima, ako sedí na zadnom sedadle zeleného sedanu, obleteli severokórejské médiá. Zábery z celej návštevy vidieka sa potom okrem iného objavili aj na titulnej strane vládneho denníka Rodong Sinmun.

Fotky pochádzajú z Kimovej návštevy armádnej jednotky a farmy na cukrovú trstinu na severe provincie Pyongan, ktorá hraničí s Čínou. Okrem Kim Čong-una v zelenom aute na nich možno vidieť aj ďalšie zábery z návštevy vrátane obhliadky poľa, alebo chlievov.

Bez sprievodu ochranky

Ďalšou zaujímavosťou okrem toho, že sa severokórejský vodca neobjavil v obrnenej limuzíne, je, že Kim Čong-un nebol obklopený hradbou osobných strážcov.

Ešte začiatkom júna sa pritom na summite s americkým prezidentom Donaldom Trumpom neobjavil bez sprievodu dvanástich elitných bodyguardov, ktorí na sebe mali nepriestrelné vesty a utekali okolo obrneného vozidla.

Kim má pritom podľa dostupných informácií okolo seba neustále minimálne deväť členov ochranky, ktorí ho sprevádzajú aj pri cestách po Severnej Kórei. Tí s ním však tentoraz neboli videní.

Namiesto toho Kima išlo jednoznačne spoznať za priehľadnými sklami jedného z najpredávanejších modelov, ktoré vyrábala ruská spoločnosť Avtovaz. Automobilka prestala Ladu Priora vyrábať v máji.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.