Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.07.2018, 07:32

Chlapci z thajskej jaskyne schudli, ale sú v dobrom stave

Traja chlapci majú ľahkú pľúcnu infekciu.

Chlapci z thajskej jaskyne schudli, ale sú v dobrom stave
Zdroj: TASR/AP

Väčšina z 12 chlapcov zachránených z thajskej jaskyne schudla za 17 dní strávených v tomto nedobrovoľnom väzení dva kilogramy. Všeobecne sú však v dobrom stave a žiadny z chlapcov nejaví známky stresu.

Novinárom to dnes podľa agentúry Reuters povedal predstaviteľ thajského ministerstva zdravotníctva. Dodal, že lekári budú sledovať tiež zdravotný stav záchranárov.

Športovci vo veku medzi 11 a 16 rokmi s 25-ročným trénerom zostali v jaskyni uväznení 23. júna. V podzemí ich uzavrela stúpajúca voda, kvôli ktorej ustupovali stále hlbšie do jaskyne.

Štyria mladí športovci boli zachránení v nedeľu, ďalšia štvorica bola z jaskynného komplexu evakuovaná v pondelok a poslednú päticu dostal tím potápačov von v utorok.

Chlapci a ich futbalový tréner sa "o seba v jaskyni dobre postarali", povedal ministerský činiteľ. Upresnil, že jeden člen poslednej skupiny má ľahkú pľúcnu infekciu. Podobne sú na tom dvaja chlapci z prvej skupiny, sedem dní budú musieť užívať lieky.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.