Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.07.2018, 08:37

Putin: Rusko počas šampionátu zabránilo 25 miliónom kybernetických útokov

Majstrovstvá sveta vo futbale sa od 14. júna do 15. júla konalo v 11 mestách Ruska.

Putin: Rusko počas šampionátu zabránilo 25 miliónom kybernetických útokov
Zdroj: TASR/AP

Bezmála 25 miliónom kybernetických útokov na informačnú infraštruktúru majstrovstvách sveta vo futbale predišlo Rusko počas šampionátu.

Na stretnutí s predstaviteľmi Centra pre medzinárodnú spoluprácu, ktoré sa zaoberalo zaistením bezpečnosti na turnaji, to podľa agentúry TASS uviedol ruský prezident Vladimir Putin.

Pri prípravách na majstrovstvách úrady okrem iného preskúmali dva milióny osôb, ktoré sa na jeho organizácii podieľali, dodal prezident. Mnohopočetným kontrolám boli podľa neho podrobené tiež zhruba dve stovky budov.

Majstrovstvá sveta vo futbale sa od 14. júna do 15. júla konalo v 11 mestách Ruska. Finálové stretnutie, ktoré sa v nedeľu konalo v Moskve, krátko narušili štyri osoby v policajných uniformách, ktoré vtrhli na ihrisko.

Ihneď boli odvedené preč. K incidentu sa prihlásila ruská punková skupina Pussy Riot, známa svojimi protestmi proti ruskému vedeniu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.