Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.07.2018, 10:51

"Rozohrejte naše srdce, nie našu planétu". V Helsinkách demonštrujú ochrancovia ľudských práv aj ekológovia

Fínska polícia očakáva demonštrácie proti samitu amerického a ruského prezidenta po celý deň.

"Rozohrejte naše srdce, nie našu planétu". V Helsinkách demonštrujú ochrancovia ľudských práv aj ekológovia
Zdroj: Reuters

Bojovníci za ľudské práva aj ochrancovia životného prostredia dnes protestujú v uliciach fínskej metropoly, v ktorej sa uskutoční samit prezidentov USA Donalda Trumpa a Ruska Vladimíra Putina.

Hnutie Greenpeace zavesilo obrí transparent na vežu kostola v centre Helsínk, organizácia bojujúca za práva homosexuálov premietla svoj odkaz priamo na fasádu paláca fínskeho prezidenta.

"Trump a Putin: Zastavte zločiny proti ľudskosti v Čečensku", premietla americká organizácia Human Rights Campaign v noci na dnes na stenu paláca v centre Helsínk. "Celý svet sa pozerá. Mlčanie je smrteľné," objavilo sa aj na sídle hlavy fínskeho štátu, kde sa stretnutie Trumpa s Putinom dnes uskutoční.

Organizácia Human Rights Campaign vyzvala, aby sa vyšetrilo prenasledovanie zástupcov sexuálnych menšín v Čečensku.

Hnutie Greenpeace na kostole v centre Helsínk vyvesilo transparent s nápisom: rozohrejte naše srdce, nie našu planétu. Reagovalo tak na nedávne oznámenie prezidenta Trumpa, že USA odstúpi od parížskej dohody o klíme.

Fínska polícia očakáva demonštrácie proti samitu amerického a ruského prezidenta po celý deň. Už ráno sa zišli pred prezidentským palácom napríklad priaznivci voľného obchodu.

Na transparente použili variáciu na Trumpove volebné heslo Make America Great Again (Urobme Ameriku opäť veľkou) a prezidenta vyzvali, aby Amerika opäť obchodovala (Make America Trade Again). V centre Helsínk sa zišli tiež demonštranti, ktorí vyzvali Trumpa, aby v spore s Ruskom podporil Ukrajinu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.